• The Gray Man

    ★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Persuasion

    ★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Don't Make Me Go

    ★★½

  • Endangered

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • Hustle

    ★★★

  • Interceptor

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Senior Year

    ★½

  • Our Father

    ★★★

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Silverton Siege

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Contractor

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Inventing Anna

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★★½

  • Moonfall

    ½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Mother/Android

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½