• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Deep Water

  • Fresh

    ★★★½

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Kate

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Forever Purge

  • False Positive

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ½

  • Nobody

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • Tenet

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Bombshell

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • The Dirt

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Suspiria

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

    ★★★

  • Red Sparrow

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Geostorm

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • I, Tonya

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Beguiled

    ★★★

  • Baby Driver

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Little Hours

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • The Founder

  • Arrival

    ★★★★