• The Last Dance

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Death Stranding: The Making of Timefall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • What's My Name | Muhammad Ali

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • 27th of Shaban

    ½

  • The Rat

  • Captain Marvel

    ½

  • Polar

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Wedding Singer's Daughter

    ½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★

  • Lost in the void

  • Continuity

  • Black Panther

    ★★½

  • Irritation

  • WHAT DID JACK DO?

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Snow Steam Iron

  • One Piece Episode of East Blue

  • Death Note

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 5: Millionaire Village

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Dear Basketball

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Wasati

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • A Last Look at..

  • Hi Stranger

  • Is Sumiyati Going to Hell?

    ½

  • The Bliss of Being No One

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • One Piece Film: GOLD

  • The Infiltrator

    ★★★

  • Kingsglaive: Final Fantasy XV

    ★★½

  • The Day Naruto Became Hokage

  • Your Name.

    ★★★

  • Finding Dory

  • Hell or High Water

    ★★★★