• Deep Water

  • X

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Ava

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Uncanny Annie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★

  • Culture Shock

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½