Sort by
  • Renfield

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Black Adam

  • My Father's Dragon

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Blonde

    ½

  • The Coup d'État Factory

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • EO

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★½

  • O Pai da Rita

    ★★

  • Green Lantern: Beware My Power

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Executive Order

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Incantation

    ★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • To Leslie

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Novelist’s Film

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Eu Te Amo é no Sol

  • A House Made of Splinters

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Living

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Book of Boba Fett

    ★★