Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
Edit this entry  
04
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
½
Edit this entry  
16
Style Wars

Style Wars

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
28
White Oleander

White Oleander

2002
×
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★½
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
Edit this entry  
12
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★
Edit this entry  
11
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
Edit this entry  
09
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
Edit this entry  
07
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
Edit this entry  
06
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Edit this entry  
06
Brüno

Brüno

2009
×
Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Edit this entry  
02
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Edit this entry  
31
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
½
Edit this entry  
29
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
½
Edit this entry  
19
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
Edit this entry  
27
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Edit this entry