Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sharper

Sharper

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
The Colony

The Colony

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Replicas

Replicas

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Extract

Extract

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Virtual Revolution

Virtual Revolution

2016
×
★★
Edit this entry  
07
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
La Musiquita por Dentro

La Musiquita por Dentro

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
21

21

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Immortal Life of Henrietta Lacks

The Immortal Life of Henrietta Lacks

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry