• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Wandering Heart

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★

  • Becky

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Tyler

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Cat and the Moon

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Divine Love

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Masked

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½