lsrodrig31 has logged 159 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sea of Roses

Sea of Roses

1978
×
★★★½
Edit this entry  
01
Olmo and the Seagull

Olmo and the Seagull

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Islands

Islands

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Remember the Crows

I Remember the Crows

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Jacquot

Jacquot

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Long Way Home

Long Way Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Only You

Only You

1994
×
★½
Edit this entry  
21
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Edit this entry