• The Old Guard

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • True Justice: Bryan Stevenson's Fight for Equality

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½