Lauren has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry