RSS feed for ltopomcfly

ltopomcfly has logged 580 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Waxwork II: Lost in Time

Waxwork II: Lost in Time

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cool World

Cool World

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of One

Army of One

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Screwball Hotel

Screwball Hotel

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fraternity Vacation

Fraternity Vacation

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Still Smokin

Still Smokin

1983
×
★★★½
Edit this entry  
08
Screwballs

Screwballs

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mo

Mo

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Things Are Tough All Over

Things Are Tough All Over

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Nice Dreams

Nice Dreams

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Meatball Machine

Meatball Machine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Caligula

Caligula

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Super Inframan

Super Inframan

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
08
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★★
Edit this entry