• Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • The Dawn Wall

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Bomb City

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Win It All

    ★★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★★½

  • Long Strange Trip

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Mudbound

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Curse of the Man Who Sees UFOs

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½