Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fear City

Fear City

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
Olivia

Olivia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nitram

Nitram

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vortex

Vortex

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Smash Palace

Smash Palace

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Windfall

Windfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No. 10

No. 10

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frisk

Frisk

1995
×
★★½
Edit this entry  
18
The Sky Is Everywhere

The Sky Is Everywhere

2022
×
★½
Edit this entry  
17
Fun

Fun

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Sweet Satan

My Sweet Satan

1994
×
Edit this entry  
13
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The House

The House

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dealer

Dealer

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry