Sort by

Nathan has logged 89 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Black Box

Black Box

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Prey

Prey

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Mad God

Mad God

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
RRR

RRR

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Incredible But True

Incredible But True

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ennio

Ennio

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
28
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fear City

Fear City

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
Olivia

Olivia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nitram

Nitram

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vortex

Vortex

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Smash Palace

Smash Palace

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Windfall

Windfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry