Sort by

lubchansky has logged 22 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gumnaam

Gumnaam

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry