lubchansky has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chachi 420

Chachi 420

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dhoom

Dhoom

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
Read the review Edit this entry