• Phantom Thread

  • The Ritual

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Criminal

    ★★★

  • Before I Wake

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • The Boy

    ★★★

  • Making a Murderer

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

  • Spectre

    ★★★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★★★★

  • Suburra

    ★★★★

  • The Walk

    ★★★★

  • The Intern

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Demolition

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • The Gift

    ★★★★½

  • Pixels

  • The Lobster

  • Paper Towns

  • Minions

    ★★

  • Sword of Vengeance

    ½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • The Assassin

    ★★★★½

  • Love

    ★★★★

  • Poltergeist

  • Sicario

    ★★★★★

  • A Perfect Day

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Amy

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Furious 7

    ★★★½

  • Southpaw

    ★★★★

  • Insurgent

    ★★★★

  • Child 44

  • Kidnapping Mr. Heineken

    ★★★½

  • Victoria

    ★★★★★

  • The Pavement

    ★★★★★

  • Z for Zachariah

    ★★★★

  • Tangerine

  • Knock Knock

  • The Boy Next Door

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Cyberbully

  • Blackhat

    ★★★

  • The Interview

  • Big Eyes

    ★★

  • Taken 3

    ½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★