• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bate Coração

    ½

  • In the Tall Grass

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • This Beautiful Fantastic

    ★★

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Blair Witch

    ★★

  • Raw

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★