Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Possum

Possum

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry