• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • The Sleepover

    ★½

  • Work It

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • A Nice Girl Like You

    ½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

  • Black Water: Abyss

    ★½

  • Desperados

  • Irresistible

    ★½

  • #Alive

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The High Note

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Awoken

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Inheritance

    ★½

  • Dangerous Lies

  • Normal People

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • The Occupant

    ★½

  • Hooking Up

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • The Night Clerk

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • I Hate Summer

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • I Love You, Stupid

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • The Turning

    ★★½