Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wrath of Becky

The Wrath of Becky

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chappie

Chappie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Call

The Call

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Retribution

Retribution

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Secret Invasion

Secret Invasion

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zoey 102

Zoey 102

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry