Sort by
  • Beau Is Afraid

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Speakeasy

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • Locked Down

  • The Dig

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Holidate

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Centigrade

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Ava

    ★½

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Leslie Jones: Time Machine

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Wine Country

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★