RSS feed for Lucas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Yeah Right!

Yeah Right!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Indoor Garden

Indoor Garden

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Dust

To Dust

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Postal

Postal

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry