• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★