LucasMitch has logged 30 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
30
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★½
Edit this entry  
09
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Video Games: The Movie

Video Games: The Movie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry