Sort by
  • Blonde

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Catopolis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

  • RRR

  • The Batman

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Ito

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • It's a Summer Film!

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Under the Open Sky

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Great Pretender

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Tolkien

  • The Dirt

  • Good Boys

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Sister

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • This Magnificent Cake!

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Adoniran - Meu Nome é João Rubinato

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★½