Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
You People

You People

2023
×
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Edit this entry  
03
Light & Magic

Light & Magic

2022
×
Edit this entry  
28
Golden Hour

Golden Hour

2021
×
Edit this entry  
27
Lovelace

Lovelace

2013
×
Edit this entry  
25
Eike: Tudo ou Nada

Eike: Tudo ou Nada

2022
×
Edit this entry  
24
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dragon: The Bruce Lee Story

Dragon: The Bruce Lee Story

1993
×
Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
28
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Edit this entry  
28
The Tower

The Tower

2018
×
Edit this entry  
22
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Footloose

Footloose

1984
×
Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
LAST SUMMER

LAST SUMMER

×
Edit this entry  
19
Awakening of the Beast

Awakening of the Beast

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Life Is But a Dream

Life Is But a Dream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
It's a Summer Film!

It's a Summer Film!

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Edit this entry  
31
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
08
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
Edit this entry