Sort by
  • The Giver

    ½

  • Wild Tales

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Saving Mr. Banks

    ★★★½

  • Her

    ★★★

  • Third Person

    ★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Gravity

  • Blue Jasmine

    ★★★

  • Kick-Ass 2

    ★★★½

  • Terms and Conditions May Apply

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • About Time

    ★★★½

  • World War Z

  • This Is the End

    ½

  • After Earth

    ½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★

  • The Great Beauty

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★★½

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3

  • Oblivion

  • The East

    ★★★½

  • The Best Offer

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★★½

  • Lincoln

    ★★★½

  • Skyfall

  • Life of Pi

  • In the House

    ★★★

  • Looper

  • Hannah Arendt

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Cloud Atlas

  • Argo

  • 7 Boxes

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Savages

  • Lore

    ★★★★

  • In Another Country

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • No

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Indie Game: The Movie

  • What's in a Name

    ★★★

  • The Avengers

  • A Royal Affair

    ★★★

  • The Hunger Games

  • Another Woman's Life

    ★★★

  • Barbara

    ★★★★

  • Hugo

  • A Dangerous Method

  • The Intouchables

    ★★★½

  • The Descendants

  • Turn Me On, Dammit!

    ★★½

  • Combat Girls

    ★★★★

  • /afk: Away from Keyboard

  • X-Men: First Class

  • The Hangover Part II

  • Drive

    ★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★½

  • Melancholia

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides