Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Third Person

Third Person

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Giver

The Giver

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pope Joan

Pope Joan

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lessons of a Dream

Lessons of a Dream

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Women on the 6th Floor

The Women on the 6th Floor

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hedgehog

The Hedgehog

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Terms and Conditions May Apply

Terms and Conditions May Apply

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Romantics Anonymous

Romantics Anonymous

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the House

In the House

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Signal

The Signal

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Another Woman's Life

Another Woman's Life

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Date Night

Date Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mad City

Mad City

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Last Night

Last Night

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★
Edit this entry  
08
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
31
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
In Another Country

In Another Country

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Combat Girls

Combat Girls

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Turn Me On, Dammit!

Turn Me On, Dammit!

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Hannah Arendt

Hannah Arendt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
After Earth

After Earth

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Lore

Lore

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry