• Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • The Pacific

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Aviator

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Band of Brothers

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Scarface

    ★★★★½

  • Raging Bull

    ★★★★

  • Grease

    ★★★