• Blue Miracle

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Madame Claude

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Mulan

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Emma.

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Coda

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★

  • Wasp Network

    ★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½