Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★½
Edit this entry  
05
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
The Conductor

The Conductor

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ignatius of Loyola

Ignatius of Loyola

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Major Grom: Plague Doctor

Major Grom: Plague Doctor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Judge

The Judge

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★
Edit this entry  
09
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
03
One Day

One Day

2011
×
★★
Edit this entry  
03
From Stress to Happiness

From Stress to Happiness

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Halston

Halston

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★½
Read the review Edit this entry