Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Charcoal

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

  • X

    ★★★½

  • Raquel 1:1

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Mars One

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Will The Sun Come Back?

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★

  • The Dream of the Useless

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Sweat

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★