Sort by

Lucaz has logged 20 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Bigger Splash

A Bigger Splash

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry