Sort by

Lucca has logged 206 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Will

Iron Will

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Focus

Focus

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry