Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★½

  • The Menu

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

  • Barbarian

    ★½

  • Fall

    ★★½

  • The Red Suitcase

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Flying Sailor

  • Le Pupille

    ★★★

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Ice Merchants

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • My Year of Dicks

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • An Irish Goodbye

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Haulout

    ★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Desperate Hour

    ★★

  • Halloween Kills

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Old

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½