Sort by

Luccas has logged 33 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
The Battle of Midway

The Battle of Midway

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Edit this entry