• Along for the Ride

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • My Old School

    ★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Watcher

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Dr. Death

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★