RSS feed for Lucia

Lucia has watched 28 music films released in the 2010s.

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★½

  • Pearl Jam: Let's Play Two

    ★★★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • Band Aid

    ★★★★½

  • Trolls

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Jersey Boys

    ★★★★½

  • Whiplash

  • Begin Again

    ★★★

  • Pitch Perfect

  • Rock of Ages

  • Bo Burnham: Words, Words, Words

  • I'm Still Here

  • Camp Rock 2: The Final Jam

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Starstruck