Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of One

Army of One

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Clique

The Clique

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry