• The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Time

    ★★★★½

  • The Outsider

  • Underwater

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★

  • Grand Isle

    ★★

  • Primal

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Kill Chain

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • The Cleansing Hour

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Synchronic

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Pure

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Running with the Devil

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • School Spirit

    ★½

  • A Score to Settle

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Culture Shock

    ★★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • They Come Knocking

    ★★★

  • Satanic Panic

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★