• Southpaw

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Brick

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Carrie

    ★★

  • The Tenant

    ★★★★½

  • The Vanishing

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★