• Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • How Did We Get Here?

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The First Wave

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½