• I Am Wrath

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Exodus: Gods and Kings

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Still Alice

    ★★★

  • Black or White

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Sex Tape

    ★★

  • Maleficent

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Non-Stop

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★

  • Reasonable Doubt

    ★★½

  • Her

    ★★★

  • A Wolf at the Door

    ★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • The Iron Lady

  • The Grey

    ★★½

  • The Clown

    ★★★

  • All Star Superman

    ★★★★½

  • Paul

    ★★★½

  • Spirit: Stallion of the Cimarron

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★