Luciano has logged 30 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reasonable Doubt

Reasonable Doubt

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black or White

Black or White

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grey

The Grey

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Clown

The Clown

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Edit this entry