Shawn has logged 28 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mesrine: Public Enemy #1

Mesrine: Public Enemy #1

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wait

The Wait

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rep - A Documentary

The Rep - A Documentary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Graceland

Graceland

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell

Hell

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
TWA Flight 800

TWA Flight 800

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cheshire Murders

The Cheshire Murders

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sex.Violence.FamilyValues.

Sex.Violence.FamilyValues.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry