• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Wolf

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • More the Merrier

    ★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Playground

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Spirit Untamed

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Halston

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Voyagers

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Crazy About Her

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Tom & Jerry

    ½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★