• Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Choose or Die

    ½

  • X

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★½

  • The Grucifixion

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Birds of Paradise

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • After We Fell

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Killer Sofa

    ½

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ½

  • Knives Out

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Crawl

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★