Sort by

lucie has logged 270 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Just Friends

Just Friends

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
21
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
21
After

After

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Holiday Joy

Holiday Joy

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry